пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

Книжкові новинки

   Нещодавно бібліотека для дітей поповнила свій фонд чудовими книжковими новинками. Ми отримали надзвичайно класні і дуже потрібні книги для всіх категорій користувачів . Радіємо разом з читачами !

   Видання підготовлені за сприяння Українського Інституту Книги за кошти державного бюджету і за результатами проведеного мистецького конкурсу серед авторів . Це твори української літератури, які видаються вперше.
Література для дітей спрямована на національно-патріотичне виховання, плекання демократичних цінностей, гендерну рівність, неприпустимість насилля, розвиток лідерства, екологічної самосвідомості, відповідальності за навколишній світ, критичного мислення.







четвер, 22 лютого 2024 р.

Міжнарожний день рідної мови

Цікаво та змістовно відзначили Міжнародний день рідної мови у нашій Бібліотека для дітей Ковельської територіальної громади під час мовного колажу "Слово до слова -
складається мова".
Діти ознайомились з цікавими фактами про українську мову, прослухали казку "Воронина вечеря", де всі слова починаються з букви "В".
Дуже зацікавили наших читачів рідні волинські діалектні слова, діти по назві шукали ці предмети на книжковій виставці-інсталяції.
З задоволенням відповідали на запитання жартівливої мовної вікторини, виконували завдання з "Фразеологічної показухи", вчилися говорити компліменти, дуже енергійно декламували сучасні українські скоромовки.





вівторок, 20 лютого 2024 р.

Година пам'яті

   Година пам’яті «Ми Сотнею пішли на небо» боляче торкнулася сердець всіх присутніх у читальній залі бібліотеки для дітей.
    Із розповідей бібліотекарів постала, немов жива, алея Героїв із книги «Небесна сотня». Читачі бібліотеки в скорботі і з великою вдячністю згадали Героїв Небесної Сотні, серед яких є молоді хлопці-волиняни.
     Мультимедійна хроніка доповнила розповіді про незабутні трагічні події десятилітньої давності на Майдані.
Пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної Сотні назавжди залишиться в наших серцях.



четвер, 15 лютого 2024 р.

Книжкова рекомендація

   Старовинна пісня "Ой у лузі червона калина" з часів її створення була завжди популярною серед українців. Сьогодні, відколи росія віроломно напала на Україну, твір набув нового звучання. Його співають і дорослі, й діти, ставлять на рингтон ґаджетів, з нею проводять флешмоби, у соціальних мережах кадри з фронту та бойових дій можна часто бачити саме на фоні звучання цієї пісні. Пісню виконують іноземці українською мовою та у перекладі на різні мови світу.
    У 2022 році після виконання лідером "Бумбокс" Андрієм Хливнюком цієї пісні посеред Києва, який на той момент піддавався бомбардуванням окупантів, "Ой у лузі червона калина" набула нового звучання та світової популярності. Учасник гурту Pink Floyd Девід Гілмор почув це виконання в Instagram і зібрав свій колектив вперше за 28 років, аби записати новий сінгл спільно з Андрієм Хливнюком. Так виникла пісня "Hey Hey, Rise Up!", який містить семпли виступу Хливнюка.
Та мало хто знає, що «Ой у лузі червона калина»- це українська стрілецька пісня, яка була створена понад століття тому, на початку 1914 року в підавстрійській Галичині Степаном Чарнецьким за мотивами останнього куплету козацької пісні XVII століття «Розлилися круті бережечки». Після початку Першої світової війни ймовірно доповнена Григорієм Трухом, виконувалася січовими стрільцями, стала народною. Відома у кількох варіантах. Співали її бійці УПА.
   У книжці «Ой у лузі червона калина», видання 1992 року, вміщені слова, ноти та розповідь про історію створення патріотичної пісні. Кольорове художнє оформлення Василя Химочки.

Прослухати пісню можна за посиланням :
https://www.youtube.com/watch?v=M4Zhu-rRwJE

Подивитися мультфільм для дітей за мотивами цієї пісні - тут:
https://www.youtube.com/watch?v=C3Sc5DiuHAs


середа, 14 лютого 2024 р.

Кольорове читання

   Червоний - це перший колір, який починає розпізнавати дитина.
   Мабуть, тому що червоний має найбільшу довжину хвилі серед кольорів і це полегшує сприйняття рецепторів та нервів, що знаходяться в очах дитини.
    Бібліотека для дітей Ковельської територіальної громади підібрала добірку дитячих книжок червоного кольору "Книга червоненька, дітям до серденька"
    Завітайте до бібліотеки та оберіть книгу в червоній палітурці 


пʼятниця, 9 лютого 2024 р.

Топонімічний навігатор

  Після 24 лютого уже не буде, як раніше... Українці справедливо хочуть позбавитися усього, що асоціюється з російськими загарбниками. Міська рада Ковеля своїм рішенням перейменовує вулиці, чия назва пов’язана з росією чи білоруссю.
    Щоб дізнатися, на честь якої особи була перейменована та чи інша вулиця міста, пропонуємо слідкувати за нашим топонімічним навігатором «Було – стало».
    Перший випуск проєкту « Було – стало» присвячений перейменуванню вулиці на честь ковельчанина Володимира Кияна (1981-2015), який героїчно загинув, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.

    Володимир Киян - професійний військовий, артилерист за освітою (закінчив військовий інститут ракетних військ і артилерії імені Богдана Хмельницького), служив у 802 реактивному артилерійському полку. Був миротворцем в Іраку.
2004 року переїхав до м. Львів. Після звільнення в запас працював приватним підприємцем.
    На початку війни, у квітні 2014 року, пішов добровольцем до одеського батальйону ПСМОП «Шторм».
   У серпні2014 р. був мобілізований до львівської десантної бригади, із серпня перебував в зоні АТО, воював під Луганськом, захищав Луганську ТЕС у Щасті.

Обставини загибелі: 3 вересня 2015 року розвідгрупа проводила перевірку території поблизу м. Щастя (Луганська область). Близько 14:30 під час обстеження берегу річки Сіверський Донець та території прилеглої до Луганської ТЕС Володимир, який йшов попереду, зачепив «розтяжку" з міною, він встиг попередити інших і прикрив собою офіцера ЗСУ, а сам загинув від осколкових поранень.
Джерело:
1. https://memorybook.org.ua/14/kiyan.htm
2. Їх зорі не згасли: Нариси.- Ковель: ПП ІвановськийВ. М., 2020.-160с.


понеділок, 5 лютого 2024 р.

Домовик, хто він?

10 лютого відзначають день домовика. Ще за часів Київської Русі наші предки намагалися задобрити духа і вшанувати його. Адже домовик - дух житла, захистник будинку і краще буде, якщо він буде в гарному настрої.



Домовик, хто він?
На це питання відповідь ми знайшли в книгах нашої Бібліотека для дітей Ковельської територіальної громади

Доброзичливе та миролюбне створіння з давньої слов'янської міфології, він оберігає господу в якій живе. Проте з будь-якого правила є виняток, і в цьому випадку теж.
Як і чим можна задобрити господаря або як ще називають домовика ми поговорили з нашими постійними читачами цієї неділі (4 лютого).

Не лише розмовами був насичений наш спільний вихідний. У бібліотеці пройшов майстер-клас з виготовлення іграшки-оберега "Домовичок". Зі шкарпетки, склянки крупи та декоративних елементів ми разом склеїли таких милих"годованців".
А тепер гляньте які симпатичні домовички у нас.