середа, 2 серпня 2017 р.

Книжкові новинкиБарзотті Е. Атлас світу для дітей/ Елеонора Барзотті. – Х.:Фактор,2016. - 96с.:іл.Ця книжка розповідає про довколишній світ, про материки і континенти, країни та народи, а також про різноманітних тварин, що населяють нашу планету.

Барзотті Е. Я і світ довкола мене/ Елеонора Барзотті; [пер. З італ.]. – Х.: Фактор, 2016. -208с.:іл. Книжка складається з чотирьох розділів: «Як улаштована людина», «Природа і екологія», «Подорож в історію» і «Оповідання про професії». Кожний з них по своєму цікавий. Дитина дізнається, як працює її організм, звідки беруться хвороби і що робити, щоб видужати. Вона отримує перші відомості про природознавство, навчиться любити і берегти світ природи. Вирушивши у свою першу подорож у глибину віків, дитина познайомиться з давніми цивілізаціями. Сподіваємося, що її цікавлять і розповіді про професії. Книжка розрахова на дітей молодшого шкільного віку.

Беатрікс Поттер. Кролик Петрик та інші історії: Повне зібрання казок/Переклала з англійської Олена О’Лір. – Львів: Видавництво «Астролябія», 2016. – 352с. Кролик Петрик, його двоюрідний братик Веня Вухань, білченя Горішок, жабун Ярема Рибалка, качка – калюжниця Джемка… Ці та інші персонажі казок Беатрікс Поттер (1866 - 1943), англійської дитячої письменниці та малярки, вже давно стали улюбленими книжковими героями маленьких британців, а також дітей усього світу. Рідкісна спостережливість і багата уява авторки дали їй змогу створити напрочуд вдало стилізовані й зворушливо олюднені образи звірят. Її маленькі герої не завжди слухаються старших, часто – густо встрявають у різні халепи – і все - таки щасливо з них виплутуються, часом вирушають у мандри і, безперечно, мудрішають, - а деякі переходячи з казки в казку навіть дорослішають на наших очах і створюють власні родини. Зібрані у цьому виданні 23 прижиттєво опубліковані книжечки Беатрікс Поттер в українському перекладі – довгоочікувана перша зустріч українських дітей з творчістю видатної англійки.

Костюк В., Костюк Н. Казкові таємниці. Казки для дітей середнього віку/В. Костюк// Прилетіла ластівонька. Вірші для дітей/ Н. Костюк. – К.: Укр. Письменник, 2016. – 80с.  До збірки В. Костюка, відомого й потужного гумориста, ввійшли оригінальні казочки для дітей середнього віку. В них - відгук як минулих сивих віків (князі, чужинці – ординці, народні образи – чаклуни, чарівники, злюки, ворожки), так і нинішніх «казкових часів», в яких завше стикається Добро зі Злом. Звичайно, завдяки різним чарам перемагають «світлі сили» життя, їх уособлюють юні дійові особи, як хлопчик Стоголик, його сестра Либідь, Незнайко, ліричний герой зі своїм татком і дідусем Словом, юному читачеві не доведеться скучати над цією книжкою. Тим більше, що вона написана соковитою мовою! Має гострі карколомні сюжети.
Добірка Н. Костюк багатьох поетичних книг складається із віршованих казочок та невеликих дитячих шкіців. У кожній казочці, написаній жваво, повчально із гуморком, юний читач знайде своєрідну поетичну деталь – цікавинку чи історичну подію, заради чого писався той чи інший твір. Письменниця добре знає й відчуває народну творчість, тому і дух її творчості близький до народного. Кожен твір добірки спонукає до співпереживання з ліричними героями, брати від них усе найкраще.

 Колібаба Л.М. Словник дієслівного керування/Лариса Колібаба, Валентина Фурса. –К.:Либідь,2016.-656с.Систематизовано типові нормативні відмінкові форми залежних від дієслів іменників, серед яких – найскладніші, суперечливі випадки дієслівного керування в сучасній українській літературній мові. Це також перша спроба повернути до активного вжитку питомі, органічні для української мови словоформи та синтаксичні конструкції, що їх забороняли або обмежували у використанні за радянської доби. Запропоновані граматичні форми іменників ґрунтуються на нормах української літературної мови та сучасних здобутках теоретичного й прикладного українського мовознавства. 

Преварська М.І. Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта. Серія «Гордість і слава України»/Довідник. – К.:Велес,2016. -368с. До книги включено дані про життя і творчість діячів культури, мистецтва та освіти: філософів, педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, співаків, композиторів, які зробили значний вклад у своїх царинах, а отже і популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів. Серед них Петро Могила, Максим Березовський, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Володимир Боровиковський, Богдан Ступка, Анатолій Солов’яненко, Христина Алчевська та інші.

Український характер у кращих творах вітчизняних класиків. – Х.: ТОВ «СИЦИЯ», 2016. – 384с.:іл. Література кожного народу є його художньою історією. Усі явища у житті суспільства знаходять своє відтворення в літературі. Видання пропонує читачеві поринути у світ української класики. У творах видатних вітчизняних письменників – боротьба народу проти попеволюючів, оспівування благородних людських почуттів, становлення національної ідеї тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар