середа, 28 лютого 2018 р.

Тема Майдану в літературі для дітей


Галина  Кирпа  «Мій  тато  став  зіркою»

     Галина  Кирпа народилася 1 січня 1950 року в селі Любарці Бориспільського р-ну Київської області. Росла у вчительському середовищі, окрім мами, вчителювали тітки, дядьки, двоюрідні брати, сестри.
    У 1966 році закінчила Любарецьку середню школу. Закінчила філологічний факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка (1976). З 1969 по 1978 роки працювала у видавництвах «Дніпро», «Мистецтво». Пізніше — літературним працівником газети «Молода гвардія», редактором відділу журналу «Барвінок». Багато пише для дітей. В дитинстві мріяла бути бібліотекарем. Перекладає з білоруської, данської, німецької, норвезької та шведської мов.


      «Мій тато став зіркою» – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…

   «Я писала цю книжку дуже довго, - говорить Галина Кирпа, -  понад рік. Розпочала роботу влітку 2014 року, після тих страшних подій на Майдані. Коли ми ховали наших героїв, там, на площі, були також мами з дітками. Серед них стояла одна дівчинка, очі якої я запам’ятала назавжди… І героїня моєї книжки – така ж дівчинка. Я намагалася уявити, що ж відбувається у душі дитини, тато якої не повернувся додому, а лежить у домовині. Мабуть, тому, що я сама часто відчуваю себе дитиною, я відчула сльози тієї дівчинки».       Коментоване читання  книжки  Галини  Кирпи  «Мій  тато   став  зіркою»   перед  користувачами Ковельської  районної бібліотеки для  дітей, учнями 4-б  класу  у  ЗОШ №8.  Читання  книжки  вдало  доповнювалося  уривками  відеоспектаклю у постановці  маленьких  акторів  творчої  студії  Наталії Журавльової  з  Луцька.

Непрості теми: 6 книжок для дітей про втрату https://starylev.com.ua/news/neprosti-temy-6-knyzhok-dlya-ditey-pro-vtratu

Немає коментарів:

Дописати коментар