понеділок, 25 травня 2020 р.

Казковий чаклун
«Казкове  я бачу  у всьому — у житті  людини,  у природі,  у мрії про майбутнє, а часом і в звичайних предметах, веселих, печальних і смішних, що оточують нас. Казка об’єднує людей. Хоч би які були різні за сюжетами казки, у них завжди добро перемагає зло, люди прагнуть до краси, справедливості», говорить Юрій  Ярмиш,  один із  знаних майстрів авторської  казки.      Його казки — не ті, в яких усе солодке, правильне та бажане, про які кажуть: «Усе закінчується, як у казці». Звичайно, що у казках письменника такого переважна більшість. Але є в них і солоне, і гірке, і прикре, і трагічне. Проте його твори ніколи не бувають злими, як не буває злою мудрість.
    Юрій  Феодосійович  Ярмиш  народився  25 травня 1935 року у місті Кам’янську. У дитинстві він любив читати казки, слухав розповіді бабусі та мами. З дитинства запам’ятались малому Юркові широкі придніпровські степи, коли вони разом з батьком мандрували стежками запорозьких козаків. Ці подорожі та розповіді надзвичайно захоплювали уяву хлопчика. Він  відчував потребу висловитися, розповісти ровесникам дивовижні історії, які народжувалися в його уяві.
     Творчий шлях Юрій Ярмиш розпочав з віршів, хоча потім перейшов на прозу. За своє життя відомий письменник випустив у світ понад 60 книжок казок, притч, байок, серед яких: «Золотий кораблик», «Два майстри», «Чарівними стежками», «Великий мисливець», «Їжачок і Соловейко», «Солодкий Марципан» та ін.  
     Творчість  казкаря   відзначена багатьма літературними преміями, зокрема, за  збірки  казок «Дванадцятиголовий  дракончик»,  «Сповідь  чаклуна» та  «Казка  стукає у двері» Юрій Ярмиш нагороджений  Премією  Кабінету  Міністрів  України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2006).
       Помер письменник 2013 року. 

     Любі читачі, бажаємо вам  приємних та радісних мандрівок сторінками книжок Юрія  Ярмиша. І так само, як герої  його казок, вірити у здійснення мрій, красу, добро. 
     Прослухайте  чудову казочку про доброго жучка «Добре серце»:Немає коментарів:

Дописати коментар